ZŠ Mikoláše Alše byla vybrána do programu Bezpečné cesty do školy

20. 03. 2023

ZŠ Mikoláše Alše v Praze-Suchdole patří mezi tři základní školy, které byly vybrány do programu Bezpečné cesty do školy. Organizace Pěšky městem jim ve spolupráci s dopravními odborníky pomůže navrhnout a zrealizovat nové dopravní řešení šité na míru. Program pomáhá řešit neúnosnou dopravní situaci v okolí škol, která děti dennodenně ohrožuje. Na mnohých místech Prahy (více než 100) již vznikla nebo byla navržena nová školní prostranství a dopravní řešení, která slouží dětem. 

Vybrané školy získají odbornou analýzu dopravy v ceně 80 000 Kč s návrhy na ideální opatření ke zklidnění dopravy. Z dotazníkového šetření se navíc dozví, jak se děti do jejich školy dopravují a jak by si svoje cesty do školy ideálně představovaly. Prostor k vyjádření dostanou i rodiče a učitelé. Výsledkem programu je školní plán mobility, který škole pomůže podporovat aktivní a šetrnou mobilitu žáků. Program trvá od března do listopadu 2023, avšak výstupy z programu budou využívány i v nadcházejích letech.

Díky účasti v programu Bezpečné cesty do školy ZŠ Mikoláše Alše bude moci systematicky navázat na aktivity v rámci výzvy "Pěšky do školy", do které se zapojila  v minulých letech.

Související

Modul: Blog